Loe läbi alltoodud kirjakoht: Mt 25:1-13
Tähendamissõna kümnest neitsist1Siis on taevariik kümne neitsi sarnane, kes võtsid oma lambid ja läksid peigmehele vastu.
2Viis nendest olid rumalad ja viis arukad,
3rumalad võtsid küll oma lambid, kuid ei võtnud kaasa õli,
4arukad võtsid aga lampidele lisaks kaasa õlianumad.
5Aga kui peigmees viibis, jäid nad kõik tukkuma ja uinusid magama.
6Aga keskööl kostis hüüd: "Ennäe, peigmees! Tulge välja teda vastu võtma!"
7Siis ärkasid kõik need neitsid ja seadsid korda oma lambid.
8Rumalad ütlesid arukatele: "Andke meile osa oma õlist, sest meie lambid kustuvad!"
9Aga arukad vastasid: "Ei mingil juhul, sellest ei jätku meile ja teile! Minge pigem kaupmeeste juurde ja ostke enestele!"
10Aga kui nad olid ostma läinud, tuli peigmees, ja kes olid valmis, läksid temaga pulma, ja uks lukustati.
11Hiljem tulid ka need teised neitsid ja ütlesid: "Isand, isand, ava meile!"
12Aga tema vastas neile: "Tõesti, ma ütlen teile, ma ei tunne teid."
13Valvake siis, sest te ei tea seda päeva ega tundi!
Jeesuse päevil ei teadnud pruut täpselt päeva, millal abielu sõlmitakse. Kui pruut oli peigmehe ettepaneku vastu võtnud, läks peigmees tagasi oma isa majja, et valmistada pruudile ruumi. Kui ruum oli valmistatud, läks ta pruudi järele ja pidu võis alata. Kümne neitsi roll selles loos oli kuulata väljas peigmehe tulekut. Siis nad saatsid ta tagasi tema majja. Tüdrukud kandsid tõrvikuid, mis olid tehtud kepi ümber mähitud õlistest riideribadest. Kui tuli kutse, siis viis rumalat tüdrukut leidsid, et nende õli on otsas. Tarkadel oli varu, kuid nad keeldusid seda jagamast. Piiratud varude jagamine oleks tähendanud, et nad poleks olnud võimelised täitma oma ülesannet – asi, mis oli kõige tähtsam.
Kui sportlasi televiisoris pärast võistlust intervjueeritakse, siis nad rõhutavad keskendumise tähtsust. Valmistumine kuningriigi tulekuks nõuab meid keskendumast sellele, mis on tähtis. Fookuse hoidmine nõuab sportlaselt suurt meelekindlust. Kui püütakse saavutada mingit eesmärki, siis on sellest mõjutatud kogu elu. Mitte keegi ei saa valmistuda kellegi teise asemel. Kui me tahame olla osa pulmapoest, peame keskendunult selleks valmistuma, kinnitama oma pilgu Temal ja ustavalt kandma oma kohustusi. Läbi elu sihitul triivimisel on saatuslikud tagajärjed (1Hb 2:1–3). Ühel päeval on uks lukus. Mitte mingisugune kahetsus ei muuda olukorda. Tänane päev on tähtis. Püüdkem, et miski meid kõrvale ei kallutaks ega põhjustaks meis tüdimust, kuna Tema tulemine hilineb (2Hb 12:2,3).
Selle kommentaari autor: Sylvia Collinson