Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal.
Psalm 119:105

Avatud Piibli Ühing

Scripture Union Estonia

Kuidas lugeda Piiblit

Aga Issand oli Joosepiga

Reede, 11. Aprill 2008

Loe läbi alltoodud kirjakoht: 1Ms 39:1-23

Joosep ja Pootifari naine
1Ja Joosep viidi alla Egiptusesse; ja egiptlane Pootifar, vaarao hoovkondlane, ihukaitsepealik, ostis tema ismaeliitidelt, kes olid ta sinna toonud.
2Aga Issand oli Joosepiga ja tema oli mees, kellel kõik asjad korda läksid; ja ta elas oma isanda, egiptlase kojas.
3Ka tema isand nägi, et Issand oli temaga ja et kõik, mis ta tegi, laskis Issand tema käes korda minna.
4Ja Joosep leidis armu tema silmis ning teenis teda; ja ta pani tema oma koja üle, ja kõik, mis tal oli, ta andis tema kätte.
5Ja sellest ajast peale, kui ta oli pannud tema oma koja üle, ja kõige üle, mis tal oli, Issand õnnistas egiptlase koda Joosepi pärast, ja Issanda õnnistus oli kõigega, mis tal oli kojas ja väljal.
6Ja ta jättis kõik, mis tal oli, Joosepi kätte ega teadnud millestki, kui ainult leivast, mida ta sõi. Joosep oli jumekas ja ilusa välimusega.7Nende asjaolude tõttu sündis, et ta isanda naine Joosepile silma heitis ja ütles: "Maga mu juures!"
8Aga ta keeldus ja ütles oma isanda naisele: "Vaata, mu isand ise ei tea, mis kojas on, ja kõik, mis tal on, ta on andnud minu kätte.
9Ei ole ükski selles kojas suurem minust ja tema ei ole mulle keelanud midagi muud kui sind, sest sa oled tema naine. Kuidas tohiksin siis teha seda suurt kurja ja pattu oma Jumala vastu?"
10Ja kuigi naine rääkis Joosepile iga päev, ei kuulanud see teda, et ta magaks ta kõrval ja oleks ta juures.
11Aga ühel päeval, kui Joosep tuli koju oma toimetusi tegema ja ühtegi inimest pererahvast ei olnud kodus,
12haaras ta kinni tema kuuest, öeldes: "Maga mu juures!" Aga Joosep jättis oma kuue tema kätte, põgenes ja läks õue.
13Ja kui naine nägi, et ta oma kuue oli jätnud tema kätte ja oli põgenenud õue,
14siis ta hüüdis pererahvast ja rääkis neile, öeldes: "Näete, ta on toonud meie juurde heebrea mehe meid ära naerma! Ta tuli mu juurde, et minuga magada, aga ma hüüdsin suure häälega,
15ja kui ta kuulis, et ma häält tõstsin ja hüüdsin, siis ta jättis oma kuue mu juurde, põgenes ja läks õue."16Ja ta pani tema kuue enese kõrvale seniks, kui ta isand koju tuli.
17Ja ta rääkis temale needsamad sõnad, öeldes: "Heebrea sulane, kelle sa oled meie juurde toonud, tuli mu juurde mind ära naerma.
18Aga kui ma häält tõstsin ja hüüdsin, siis ta jättis oma kuue mu juurde ja põgenes õue."
19Ja kui ta isand kuulis oma naise jutustust, mida see temale rääkis, öeldes: "Nõndaviisi on su sulane minuga teinud", siis ta viha süttis põlema.
20Ja Joosepi isand võttis tema ja pani vangihoonesse, sinna paika, kus kuninga vange kinni peeti. Siis oli ta seal vangihoones.

Kui Jumal saadab oma lapse raskesse kooli, siis on Ta ise seal tema juures.

Leia, kuidas mõjutas Jumala ligiolu Joosepi elu:
ta oli mees, kellel .... (s 2)
Mida tegi tema isand seda nähes (s 2, 3)? ...
Joosep leidis . Pootifari silmis (s 4). See tähendab soosingu osaliseks saamist. Millised praktilised järeldused see kaasa tõi (s 5, 6)?
Pootifar oli Egiptuse vaarao õukondlane ja ihukaitsepealik, seega kõrgel positsioonil. Joosep oli edukas, soositud ja pealegi välimuselt ilus. Järgmine “õppetükk” Joosepi elus oli toime tulla naise pidevate ahvatlustega. Joosepile tähendaks järeleandmine kahte Jumal on loonud sinu kaasinimese samuti kui sinu ja hoolib temast samuti kui sinust. Seepärast iga kuritegu ligimese vastu puudutab ühtlasi ka Jumalat, on patt Tema vastu. Eriti tõsine oleks üleastumine seal, kus sind on usaldatud (s 9).
Kui Joosep oleks moraalselt langenud, toonuks see takistuse tema ja Jumala vahele ning sealtpeale oleks Joosep olnud võidetud. Sellepärast läkski kiusatus nii ägedaks. Aga Joosep sooritas eksami. Tulemus: üleviimine alanduse kooli, pigem juba ülikooli kolmandale kursusele – süütuna vanglasse. Kus oli nende sündmuste ajal Jumal? Vt s 21!
asja. Leia need salmist 9.

On olemas ainult üks tõeline kaotus – lahutus Jumalast

Selle kommentaari autor: APÜ