Sinu sõna on mu jalale lambiks ja valguseks mu teerajal.
Psalm 119:105

Avatud Piibli Ühing

Scripture Union Estonia

Kuidas lugeda Piiblit

Ole valvel ja teadlik

Kolmapäev, 16. September 2009

Loe läbi alltoodud kirjakoht: Lk 12:49-59

Rahust ja mõõgast
49Tuld olen ma tulnud viskama maa peale, ja mida muud ma tahaksin, kui et see oleks juba süttinud!
50Aga mul on ees ristimine, millega mind ristitakse, ja kuidas mul on kitsas käes, kuni see on viidud lõpule!
51Kas te arvate, et ma olen tulnud rahu andma maa peale? Ma ütlen teile, ei sugugi, vaid hoopis lahkmeelt.
52Sest nüüdsest peale on viis ühes kojas lahkmeeles, kolm kahe vastu ja kaks kolme vastu,
53isa poja vastu ja poeg isa vastu, ema tütre vastu ja tütar ema vastu, ämm minia ja minia ämma vastu."
Ajamärkidest
54Aga Jeesus ütles ka rahvahulkadele: "Kui te näete pilve tõusvat lääne poolt, siis te ütlete kohe: "Raske sadu tuleb." Ja nõnda sünnibki.
55Ja kui puhub lõunatuul, siis te ütlete: "Kuum ilm tuleb." Ja nõnda sünnib.
56Te silmakirjatsejad! Maa ja taeva nägu te oskate ära arvata, kuidas te siis seda aega ära ei arva?
57Miks te siis iseeneste kohta ei otsusta, mis on õige?
Tähendamissõna kohtusse minekust
58Sest see on nii: kui sa oma vastasega lähed ülema ette, püüa siis temaga asi lahendada teel, et ta sind ei veaks kohtuniku ette ja kohtunik ei annaks sind kohtuteenri kätte ja kohtuteener ei heidaks sind vangi.
59Ma ütlen sulle, sa ei pääse sealt enne välja, kui oled tagasi maksnud viimsegi leptoni."

„Aga Jeesus ütles: „Ükski, kes on pannud käe adra külge ja siis vaatab tagasi, ei kõlba Jumala riigile!” ( Lk 9:62)

Kuigi Jeesus tuli meile tooma rahu Jumalalt ning kutsub ka meid rahulikule ning tasakaalustatud elule (1Tm 2:2), on ilmne et tema järgimine toob meie ellu ka tuld ning lahkmeelt.
Ja pole ühtegi muud institutsiooni mis kogeks jumalariigi mõju nii otseselt kui perekond.
Kui Jeesus tuli, oli tal vaja teha otsuseid mis puudutasid tema enese surma mineku viisi. Getsemanis valis ta kuulekuse oma Isale taevas, üle igasuguse muu kohustuse, jüngrite meeldimise või pereonna soovide. Ka meie kuulekust proovitakse samal kombel. Eelmiste sajandite misjonärid olid valmis ohverdama jumalariigi töö nimel ka oma pereelu. Tänapäeva perekonnad satuvad sageli pingeolukorda juba siis kui üks abikaasadest või keegi lastest võtab oma Jumalale pühendumist tõsiselt, ettepoole pereettevõtmistest, puhkustest või näiteks pühapäevastest üritustest. Rahumeelne nõupidamine prioriteetide tasakaalustamiseks võiks ehk tuua lahenduse, kuid isegi läbirääkimiste ebaõnnestudes ei tohiks me jääda illusioonidesse jumalariigi prioriteetide osas.
Kui Jeesus on lõpetanud jüngritega kõnelemise, pöördub ta rahvahulkade poole kutsudes neid üles mõistma käesolevate päevade pakilisust. Jeesuse kaasaegsed suutsid aru saada ilma märkidest, kuid ei suutnud taibata mida Jumal neile öelda soovis, läkitades Jeesuse nende juurde. Viimases intervjuus enne tema surma küsiti Dr Martin Lloyd –Jonesi’lt milline oleks tema sõnum oma kaasagesetele. Intervjueeria pidas silmas mingit ajastu vaimsusele adresseeritud prohvetlikku sõnumit. Aga sõnum oli lihtne: ”põgenege tuleva viha eest; uskuge Issandasse Jeesusesse Kristusesse”. Otsekui võlgnikud – peaksime ka meie tungivalt otsima Jumalaga kontakti lepituse saamiseks. Sest tema ees oleme kõik võlgu ning tema on see, kes meie üle kord ka kohut mõistab.

Mõtiskle nende alade üle kus sinu kristlikud vaated konfronteeruvad teiste ootustega sulle, eriti aga su oma perekonnas. Kas tunned, et jumalariik saab piisavalt tähelepanu või võtab liiga palju?

Selle kommentaari autor: Roger Welch